Zahradnictví Musilová

 

Rajče start F1

 

 

 Osvědčený hybrid raného tyčkového rajčete, rostlina je středně vzrůstná, plod je středně velký, se slabým náznakem žeber, intenzivně červený.

Rajče tornádo F1

 

 

 

Polorané, s univerzálním použitím, poskytující stabilní výnosy, plody o hmotnosti 80 – 100 g jsou kulovité až ploše kulovité, hladké, bez žíhání.

Rajče Stupické polní

 

 

 

 

Jedná se o původní Československou odrůdu, která je oblíbená po celém světě.Jedna z nejranějších odrůd skvělé chuti. Dozrává již 55 dní po výsadbě !

Rajče Rybízové-Idyll

 

 

 

Raná odrůda, která je vhodná i pro polní pěstování. Malá rajčata jsou v dlouhých trsech, chuťově velmi zajímavá. Plody jsou odolné proti praskání.

Rajče Koktejlové-Perun

 

 

 

 

 

 Tyčkovitá odrůda, plody jsou hruškovitého tvaru a žlutého zbarvení. Vhodné také pro polní pěstování a pěstování v truhlíku. Výborná jsou především do salátů a na zdobení pokrmů.

Rajče Tyčkové-Bejbino F1

 

 

 

 

 Je velmi raná tyčková odrůda. Rostlina velmi rychle roste a je velmi výnosná. Plody jsou malé, kulaté, jasně červené. Vynikající chuť je předurčuje k přímé konzumaci, či do salátů. Dají se i skladovat.

Paprika Oreny F1

 

 

 

 

 

Poloraný hybrid středního až nižšího vzrůstu určený pro pěstování v krytech. Plody jsou větší silnostěnné kvádry, sytě oranžové, šťavnaté.

 

Paprika Zeleninová-Amy

 

 

 

 

 

Raná odrůda středního až nižšího vzrůstu, určená pro sklizeň v technické zralosti zejména ve foliovnících, v jižních oblastech i ve volné půdě.

 

Paprika Vlasta

 

 

 

 

 

Poloraná odrůda silnostěnné papriky pro rychlení i polní pěstování. Plody jsou lichoběžníkovité, v konzumní zralosti světle zelené, v botanické zralosti žlutooranžové až oranžové.

Paprika Granova

 

 

 

 

 Středně pozdní sladká polní odrůda, lusk má tupý konec, má ploché, mírně hluboké žebrování, v technické zralosti má světle zelené zbarvení, v botanické zralosti červené.

Paprika Spiralus ( beranní rohy )

 

 

 

 

 

Tenký beranní roh, který má v technické zralosti smetanovou barvu a v botanické zralosti barvu červenou. Je vhodný především ke sterilizaci.

Okurky saladin F1

 

 

 

 

Hybrid okurky, určený pro pěstování převážně ve skleníku a ve fóliových krytech. Má převážně samičí kvetení, nepotřebuje ke zdárnému vývoji plodů opylení. 

Okurka polní – Linda F1

 

 

 

 Středně pozdní hybrid pro polní pěstování. Plody jsou menší sytě tmavozelené, jen zřídka deformují, geneticky nehořké. Vyniká Výborným zdravotním stavem, vitalitou, výraznou chladuvzdorností a schopností regenerace.

Okurka nakladačka – Charlotte F1

 

 

 

 

 Velmi raná, hustoostná nakladačka s převážně samičím kvetením. její plody jsou štíhlé, delší, tvarově vyrovnané, geneticky nehořké.

Tykev zelená – Black Beauty

 

 

 

 

 Středně raná, nehybrydní odrůda cukety. Rostlina je vzpřímená, otevřená. Plody jsou cylindrycké, tmavě zelené,  o délce 18 – 25 cm.

Tykev žlutá – Orelia F1

 

 

 

 

 Raná hybridní odrůda se zlatožlutě zbarvenými plody. Plody jsou hladké, válcovité a lahodné chuti. Rostlina vytváří středně bujně rostoucí keříček.

Tykev žíhaná – Striato Di Napoli

 

 

 

 

 

Uniformní a produktivní odrůda se štíhlými a mírně žebernatými plody tmavozelené barvy se světlými pruhy.Plody sklízíme v mladém stadiuv délce 15 – 25 cm.

Tykev – Hokaido

 

 

 

 

 Plazivá rostlina s jasně oranžovými plody, ploše kulovitého tvaru o průměru 20 – 25 cm. Je chutná, všestranně využitelná, oceňovaná ve vegetariánské kuchyni.

Meloun vodní – Sugar Baby

 

 

 Je velmi raná odrůda vodního melounu, která je vhodná pro pěstování ve skleníku či foliovníku. Plody jsou kulaté o hmotnosti 3 – 5 kg. Slupka je zelená, dužina je pevná sytě červené barvy.

Meloun cukrový – Solartur

 

 

 

 

 Středně raná odrůda s kulovitým plodem bez žebrování, žlutohnědou tenkou kůrou na povrchu hustě síťovanou a světle zelenou. Dužnina je sladká a šťavnatá.

Kedluben – Azur

 

 

 

 

 

Raná, modrá, pro polní pěstování, středně vzrůstná, se vzpřímenými, vyššími listy, středně odolná vůči vybíhání a značně odolná proti praskání a dřevnatění

Kedluben bílý – Moravia

 

 

 

 

Osvědčená, výnosná odrůda bílé brukve pro polní ranou výsadbu s vysokou odolností proti vybíhání do květu.

Kedluben – gigant

 

 

 

 

 

Pozdní bílá odrůda s velkými 3 – 5 kg těžkými bulvami. Dužina je vysoce jakostní, šťavnatá, nedřevnatí ani nepraská.

Zelí polopozdní bílé

 

 

 

 

 

 Hlávkové zelí vyžaduje úrodné, dobře hnojené půdy. Je náročné na vláhu, potřebuje půdu s velkou udržitelností vláhy.

Zelí Pekingské

 

 

 

 

 Hlávkové zelí je jemná listová zelenina původem z Číny příbuzná s evropským zelím. jedná se o nízkoenergetickou zeleninu, bohatou na vitaminy. Obsahuje taktéž velmi mnoho minerálních látek.

Kapusta

 

 

 

 Kapusta snese i -15°C, nejvíce jí vyhovují středně těžké, hlinité půdy s dostatečným obsahem humusu a vláhy.

Salát ledový – Pražan

 

 

 

 Oblíbená odrůda, která je velmi odolná proti vybíhání do květu. velmi dobře snáší letní sušší podmínky. Hlávka je dobře uzavřená, hustá, křehká a šťavnatá.

Květák – Bora

 

 

 

 Velmi raná odrůda pro polní pěstování ze sadby. Růžice je střední smetanově bílá, částečně zakrytá o průměrné hmotnosti 370 g.

Celer

 

 

 

 

 

 Vyžaduje hlinité, středně těžké půdy s vysokým obsahem organické hmoty a dobrou zásobou vápníku.