Zahradnictví Musilová

 

Rajče start F1

 

 

 Osvědčený hybrid raného tyčkového rajčete, rostlina je středně vzrůstná, plod je středně velký, se slabým náznakem žeber, intenzivně červený.

Rajče tornádo F1

 

 

 

Polorané, s univerzálním použitím, poskytující stabilní výnosy, plody o hmotnosti 80 – 100 g jsou kulovité až ploše kulovité, hladké, bez žíhání.

Rajče Stupické polní

 

 

 

 

Jedná se o původní Československou odrůdu, která je oblíbená po celém světě.Jedna z nejranějších odrůd skvělé chuti. Dozrává již 55 dní po výsadbě !

Rajče Rybízové-Idyll

 

 

 

Raná odrůda, která je vhodná i pro polní pěstování. Malá rajčata jsou v dlouhých trsech, chuťově velmi zajímavá. Plody jsou odolné proti praskání.

Rajče Koktejlové-Perun

 

 

 

 

 

 Tyčkovitá odrůda, plody jsou hruškovitého tvaru a žlutého zbarvení. Vhodné také pro polní pěstování a pěstování v truhlíku. Výborná jsou především do salátů a na zdobení pokrmů.

Rajče Tyčkové-Bejbino F1

 

 

 

 

 Je velmi raná tyčková odrůda. Rostlina velmi rychle roste a je velmi výnosná. Plody jsou malé, kulaté, jasně červené. Vynikající chuť je předurčuje k přímé konzumaci, či do salátů. Dají se i skladovat.

Rajče keřikové Darinka

 

 

 

 Je raný hybrid s pevnými nepraskajícími plody. je vhodný do chladnějších podmínek.

Rajče keřikové Tereza

 

 

 

 Je poloraná odrůda. Plody jsou ploše kulovité, pevné, ideální pro přímí konzum.

Paprika Oreny F1

 

 

 

 

 

Poloraný hybrid středního až nižšího vzrůstu určený pro pěstování v krytech. Plody jsou větší silnostěnné kvádry, sytě oranžové, šťavnaté.

 

Paprika Zeleninová-Amy

 

 

 

 

 

Raná odrůda středního až nižšího vzrůstu, určená pro sklizeň v technické zralosti zejména ve foliovnících, v jižních oblastech i ve volné půdě.

 

Paprika Vlasta

 

 

 

 

 

Poloraná odrůda silnostěnné papriky pro rychlení i polní pěstování. Plody jsou lichoběžníkovité, v konzumní zralosti světle zelené, v botanické zralosti žlutooranžové až oranžové.

Paprika Granova

 

 

 

 

 Středně pozdní sladká polní odrůda, lusk má tupý konec, má ploché, mírně hluboké žebrování, v technické zralosti má světle zelené zbarvení, v botanické zralosti červené.

Paprika Spiralus ( beranní rohy )

 

 

 

 

 

Tenký beranní roh, který má v technické zralosti smetanovou barvu a v botanické zralosti barvu červenou. Je vhodný především ke sterilizaci.

Paprika Habanero red

 

 

 

 

 

Pálivá paprika ( shu 300 000 ). Známá Čínská odrůda. Lze ji pěstovat v nádobách za okny, či ve skleníku. Nejvyšší pálivost získají plody po 90 dnech zrání na rostlině.

Paprika Naga Morich

 

 

 

 

 

Pálivá paprika ( shu 1 000 000 ). Pochází ze severovíchodní ndie. Řadí se k nejpálivějším papričkám. Plody dosahují plné zralosti až začátkem podzimu, jsou zralé v okamžiku kdy dosáhnou červené barvy.

Okurky saladin F1

 

 

 

 

Hybrid okurky, určený pro pěstování převážně ve skleníku a ve fóliových krytech. Má převážně samičí kvetení, nepotřebuje ke zdárnému vývoji plodů opylení. 

Okurka polní – Linda F1

 

 

 

 Středně pozdní hybrid pro polní pěstování. Plody jsou menší sytě tmavozelené, jen zřídka deformují, geneticky nehořké. Vyniká Výborným zdravotním stavem, vitalitou, výraznou chladuvzdorností a schopností regenerace.

Okurka nakladačka – Charlotte F1

 

 

 

 

 Velmi raná, hustoostná nakladačka s převážně samičím kvetením. její plody jsou štíhlé, delší, tvarově vyrovnané, geneticky nehořké.

Okurka indická Kalabasa

 

 

 

 

 Je popínavá rostlina vyznačující se bujným růstem. Jedná se o chutnou indickou okurku, kterou lze konzumovat jak v čerstvém tak v tepelně upraveném stavu.

Tykev zelená – Black Beauty

 

 

 

 

 Středně raná, nehybrydní odrůda cukety. Rostlina je vzpřímená, otevřená. Plody jsou cylindrycké, tmavě zelené,  o délce 18 – 25 cm.

Tykev žlutá – Orelia F1

 

 

 

 

 Raná hybridní odrůda se zlatožlutě zbarvenými plody. Plody jsou hladké, válcovité a lahodné chuti. Rostlina vytváří středně bujně rostoucí keříček.

Tykev žíhaná – Striato Di Napoli

 

 

 

 

 

Uniformní a produktivní odrůda se štíhlými a mírně žebernatými plody tmavozelené barvy se světlými pruhy.Plody sklízíme v mladém stadiuv délce 15 – 25 cm.

Tykev – Hokaido

 

 

 

 

 Plazivá rostlina s jasně oranžovými plody, ploše kulovitého tvaru o průměru 20 – 25 cm. Je chutná, všestranně využitelná, oceňovaná ve vegetariánské kuchyni.

Tykev – Moscata di provenza

 

 

 

 

 Je plazivá odrůda muškátové tykve s velkými ploše kulovitými plody o váze 8 – 10 kg. Plod je díky voskové vrstvičce dobře skladovatelný.

Meloun vodní – Sugar Baby

 

 

 Je velmi raná odrůda vodního melounu, která je vhodná pro pěstování ve skleníku či foliovníku. Plody jsou kulaté o hmotnosti 3 – 5 kg. Slupka je zelená, dužina je pevná sytě červené barvy.

Meloun cukrový – Solartur

 

 

 

 

 Středně raná odrůda s kulovitým plodem bez žebrování, žlutohnědou tenkou kůrou na povrchu hustě síťovanou a světle zelenou. Dužnina je sladká a šťavnatá.

Kedluben – Azur

 

 

 

 

 

Raná, modrá, pro polní pěstování, středně vzrůstná, se vzpřímenými, vyššími listy, středně odolná vůči vybíhání a značně odolná proti praskání a dřevnatění

Kedluben bílý – Moravia

 

 

 

 

Osvědčená, výnosná odrůda bílé brukve pro polní ranou výsadbu s vysokou odolností proti vybíhání do květu.

Kedluben – gigant

 

 

 

 

 

Pozdní bílá odrůda s velkými 3 – 5 kg těžkými bulvami. Dužina je vysoce jakostní, šťavnatá, nedřevnatí ani nepraská.

Zelí polopozdní bílé

 

 

 

 

 

 Hlávkové zelí vyžaduje úrodné, dobře hnojené půdy. Je náročné na vláhu, potřebuje půdu s velkou udržitelností vláhy.

Zelí Pekingské

 

 

 

 

 Hlávkové zelí je jemná listová zelenina původem z Číny příbuzná s evropským zelím. jedná se o nízkoenergetickou zeleninu, bohatou na vitaminy. Obsahuje taktéž velmi mnoho minerálních látek.

Zelí čínské Pak-choy

 

 

 

 

 Rostlina je příbuzná mangoldu. Využívá se zejména v asijské kuchyni. Má protisklerotické a protinádorové účinky. Čistí organismus a pomáhá trávení. Dá se pěstovat celoročně.

Kapusta

 

 

 

 Kapusta snese i -15°C, nejvíce jí vyhovují středně těžké, hlinité půdy s dostatečným obsahem humusu a vláhy.

Salát ledový – Pražan

 

 

 

 Oblíbená odrůda, která je velmi odolná proti vybíhání do květu. velmi dobře snáší letní sušší podmínky. Hlávka je dobře uzavřená, hustá, křehká a šťavnatá.

Mangold červený a žlutý

 

 

 

 V kuchyni skvěle zastoupí špenát. Má příjemnou ořechovou příchuť, není nároční na půdní ani klimatické podmínky.

Květák – Bora

 

 

 

 Velmi raná odrůda pro polní pěstování ze sadby. Růžice je střední smetanově bílá, částečně zakrytá o průměrné hmotnosti 370 g.

Celer

 

 

 

 

 

 Vyžaduje hlinité, středně těžké půdy s vysokým obsahem organické hmoty a dobrou zásobou vápníku.